Esimene kuu autos ehk kuidas meil Itaalias läks?

Triin Killing
Latest posts by Triin Killing (see all)

Esimene kuu autos ehk kuidas meil Itaalias siis päriselt läks? Kaua me seal olime ja mida tahaksime ka teiega jagada.

Esimene kuu autos ehk kuidas meil Itaalias läks?

Kuidas nüüd öelda… Itaalia on nagu romantiline Poola baltijaam ’90 aastatel. Või noh, see osa, mida sa turistina näed on tõesti VÄGA ilus, korras, meeletult hea õhkkonnaga kus iga kohvik ning veinimõis on järgmisest kutsuvam. Aga kui seal ringi sõita, ühest linnast või külast teise, siis on teede ääred küllaltki prügised ja valitseb selline veider korralagedus. Itaalia põhjaosa on puhtam ja euroopalikum, mida alla poole liikuda, seda kaootlisemaks ja autentsemaks see riik muutub. 

Nüüd tundub nagu meile ei oleks Itaalia üldse meeldinud. VASTUPIDI! Meile täiega meeldis Itaalia! Inimesed pn sõbralikud, kui nad sinust aru saavad, kõigil on aega ning valitseb selline mõnus kulgemine. 

Veetsime palju aega suurematest linnadest väljas, sest vanlife ei ole just suurte linnade sõber – koguaeg kardad autot üksi jätta, tänavad on kitsukesed ja liiklus tihe ning arusaamatu. 

IMG 8373 volkswagen t3 van life littlewagen

Liiklusest rääkides, siis kõige õigem ongi Itaaliasse tulla autoga läbi mitme erineva riigi, siis ei ehmata sealne liikluse “voolavus” sind ära.

Ööbisime niii erinevates kohtades – mäe otsas, mere ääres, järve ääres, jõe ääres vist ei ööbinud, veel ühe mäe otsas, siis sama ranna teises parklas ja keset linna tasulises parklas. Oleme jaganud ööbimiskohta, prantslaste, itaallaste, sakslaste ning metsigadega. Olime Itaalias kokku 3 nädalat ja 3 päeva. Ja saime maitse suhu küll!  

Mida me siis soovitaksime? 

Kui reisid autoga, siis kõige parem soovitus, mis keegi sulle üldse kunagi anda võib – VÄLDI KIIRTEID! Kiirteelt ei näe sa päris paljut ning need kõrvalteed lähevad läbi nii ädegate ja ilusate kohtade, mille peale kaarti vaadates tullagi ei oska. Õhkkond väikestes kohvikutes ja puuviljamüüate juures on hoopis teine, kui kliiniline rekkaid täis bensujaam. 

IMG 8392 volkswagen t3 van life littlewagen
Pisa torn

Kuid siin on ka üks aga – nagu juba eelnevalt mainitud, Itaalias on teed päris halvas seisus. Kõik teed, mis ei ole maksustatud on auklikud, rööpas või siis lagunevad sellisel viisil millest lihtinimese mõistus üle ei käi. Kuid siiski on need kõrvalteed igat kolinat väärt. 

Toit

Head pastat on kordades lihtsam leida kui tõeliselt head pitsat. Mõtled küll, “Ohh, ma olen Itaalias, siin on iga restoran parem kui Eestis”. No…. Ei ole, kindlasti pole. Itaallastele meeldivad Eestlastega võrreldes väga lihtsad maitsed – sai + tomatikaste, sai + mingi köögivili + tomatiakste ning nad nimetavad seda parimaks pitsaks, mida kõigile soovitada. Meie maitsele see igatahes soovitamist väärt ei olnud. 

IMG 8338 volkswagen t3 van life littlewagen
Trühvlipasta
IMG 7762 volkswagen t3 van life littlewagen
Esimene Itaalia pitsa
IMG 8503 volkswagen t3 van life littlewagen
“kodused” ravioolid
IMG 8224 1 volkswagen t3 van life littlewagen
Roma Gelato

Proovisime ka ise leida mingit head kohta, aga pitsat on üllatavalt raske leida, kuid kui läksime pastajahile, siis saime igaltpoolt ausalt parimaid pastasid, mida söönud oleme. Olgu siinkohal ka mainitud, et me ei jahtinud pitsat turistikeskustes, vaid pigem väikelinnades. 

Kuidas siis leida midagi head söögiks? Söö silmadega ja ära küsi soovitusi. Kõik soovitused, mis meile anti olid noh…mitte just head. Aga kui otsustasime, et nüüd enam ei küsi, vaid vaatame ise muutus midagi. Valisime toite selle järgi mida keegi sõi või kus rohkem rahvast oli ning kõik toidud olid mega head! 

Mis siis veel?

Uju nii palju kui võimalik. Eestis ei ole sellist marusoolast sinist vett, mis sind nagu kätel kannaks. Kasuta seda enda huvides ära nii palju kui süda lustib. Samuti naudi mägedes kulgemist ja seda veidrat rahu mis seal tekib. Taaskord selline eksootika, mida Eestis ei saa.

IMG 8069 volkswagen t3 van life littlewagen

 

Leave a Reply

LittleWagen

Van Life in VW T3

Language