IMG 6115 2 volkswagen t3 van life littlewagen

Katuseaken!

Triin Killing
Latest posts by Triin Killing (see all)

Ühel õigel autol on neli ratast, mootor ja…katuseaken! Alguses otsisime pop-up stiilis katuste kuid läksime väheke teist teed.

Untitled 3 01 volkswagen t3 van life littlewagen sunroof volkswagen t3 van life littlewagen mechanics volkswagen t3 van life littlewagen

Me dokumenteerime oma kaubiku elu Instgramis “Story Highlights”-ides @littlewagen

Katuseaken

Alguses me tahtsime endale üles lükatavat katust, aga esiteks on neid raske leida ja kui sa leiadki sobiva, siis on need liiiiiiiga kallid. Seega otsustasime osta riidest katuseluugi USA firmalt Legacy Products.

Alguses ikka natukene kahtlesime, kas riidest katuseluuk on parim. Aga siis lugesime ühte blogipostitust, kus sama firma katuseluugiga oli keegi edukalt Alaskal vihma, tuult, lund ja külma trotsinud. Ja asi oli otsustatud.

IMG 8133 volkswagen t3 van life littlewagen IMG 8134 volkswagen t3 van life littlewagen

Paigaldus

Esiteks oli vaja katus ühtlaseks saada. Selleks oli vaja ära lõigata kõrgendikud meie LittleWageni katusel.

IMG 6089 volkswagen t3 van life littlewagen IMG 6090 volkswagen t3 van life littlewagen

Augud lõigatud peaaegu õigesse kohta oli vaja teada saada, kus on katuse keskpunkt. Selleks, et õige koht leida tuleb mõõta umbes paar tuhat korda 😅. Nii juhi kui ka kõrvalistuja poolt mõõdetuna tuleb leida katuse keskpunkt. Siis vaadata, kas need klapivad ja teha seda uuesti ka tagapool.

Me kasutasime maalriteipi, et katusele joonistada ja sirgeid jooni tõmmata. Kogu mõõtmisprotsess võttis meil kahekesi aega umebs 2 tundi. Üheksa korda mõõda, ja siis igaks juhuks mõõda veel üheksa korda ja alles siis lõika. 

Kahe tunni jooksul mõõtsime välja pikkuse ja laiuse, leidsime neile keskkoha, mõõtsime diagonaale, märkisime need ära. Diagonaalide klappimine on väga oluline! Need peavad olema täpselt sama pikad, see kinnitab, et oled korrektselt 90 kraadised nurgad mõõtnud. Sellega saime hakkama alles teisel katsel.

IMG 6105 volkswagen t3 van life littlewagen

Hakkame lõikama!

Kasutasime mingeid suvalisi plekitükke, et lõigatav osa sisse ei vajuks ega katust painutama ei hakkaks.

IMG 6110 volkswagen t3 van life littlewagenIMG 6122 volkswagen t3 van life littlewagenIMG 6119 volkswagen t3 van life littlewagenIMG 6125 volkswagen t3 van life littlewagenIMG 6127 volkswagen t3 van life littlewagenIMG 6129 volkswagen t3 van life littlewagenIMG 6158 volkswagen t3 van life littlewagen

Paigaldamine

Kõigepealt proov. Selleks puurisime kinnituskohad katuseluugi augu ette. Ja… See sobis!

Edasi puurisime veel vajalikke auke, keevitasime vajalikud tükid tagasi, pahteldasime ja värvisime ääre ära, et see roostetama ei hakkaks. Katuseluugi paigaldamisel kasutasime kerehermeetikumi, et luugi alumiiniumist raami ning katuse vahelt midagi “tuppa” ei pääseks.

IMG 6142 volkswagen t3 van life littlewagen IMG 6178 volkswagen t3 van life littlewagen IMG 6149 volkswagen t3 van life littlewagen IMG 6180 volkswagen t3 van life littlewagen IMG 6144 volkswagen t3 van life littlewagen

Meil on katuseluuk!

Viimasena pingutasime materjali ning lõikasime ülejäägi ära.

IMG 8055 volkswagen t3 van life littlewagen IMG 8057 volkswagen t3 van life littlewagen IMG 8053 volkswagen t3 van life littlewagen

Me valisime heleda riide ja meil on kõigile soovitus – kui oma katuseluuki katsute, siis alati puhaste kätega! Katuseluuk on tugevast, paksust materjalist ning seda saab pesta tavalise pehmetoimelise autopesuvahendiga. Antud luugi puhul tuleb seda ka regulaarselt õlitada, et see lihtsalt edasi-tagasi liiguks.

Rohkem pilte ja jooksvat infot leiad meie instagramist “Sunfoof” stooride alt.

Leave a Reply

LittleWagen

Van Life in VW T3

Language