IMG 2562 volkswagen t3 van life littlewagen

Mootori vahetus – Osa 2.

keefirivunts
Latest posts by keefirivunts (see all)

Mootorivahetus ei ole kunagi lihtne, see võtab aega ja on tavaliselt küllaltki kulukas. Juhul, kui sa tahad võimalikult kiiresti teele asuda on mõistlikum osta auto, millel on mootor korras või juba vahetatud. Me otsustasime minna raskemat teed. Siin on meie mootorivahetuse lugu, vol 2.

 

Untitled 3 01 volkswagen t3 van life littlewagen sunroof volkswagen t3 van life littlewagen mechanics volkswagen t3 van life littlewagen

Me dokumenteerime oma kaubiku eluInstgramis “Story Highlights”-ides @littlewagen

Esimese osa lugemiseks kliki siia.

IMG 2751lai volkswagen t3 van life littlewagen

Tööhoos keerasin õlisurve sensori keerme üle. Nii, et sai uuesti plokikaas maha võetud ja.. Kliki siia, et edasi lugeda + kuidas keeret korda saada.

Igatahes, pärast keerme korrastamist ja uue BMW (vrõnnn vrõnnn) õlisurve sensori paigaldamist oli aeg vana mootor bussist välja saada.

IMG 2542 volkswagen t3 van life littlewagen

Kõigepealt märkisin ära kõik juhtmed ja voolikud, kuhu miski käib. Lõpuks sai vahetatud ära ka kõik vollad ja enamus juhtmeid, aga siiski oli pigem hea teada kuhu miski käima peaks.

vw t3 t25 engine strip swap 1.6td jx 1.9td aaz

Mootori väljatõstmis näed meie Instagramis “Engine” story highlights alt.

vw t3 t25 engine strip swap 1.6td jx 1.9td aaz

vw t3 t25 engine strip swap 1.6td jx 1.9td aaz

vw t3 t25 engine strip swap 1.6td jx 1.9td aaz

Kui mootor sai bussi tagumännikust välja, ja veidi rohkem detaile küljest ära, läksid asjad oliliselt huvitavamaks, kui seda saab nii öelda. 😅

IMG 3432 volkswagen t3 van life littlewagen

Karteri põhi oli täis igasugu polte, juppe ja murdund osi. Ja seal oli ka osa kepsust!

vw t3 t25 engine strip swap 1.6td jx 1.9td aaz

Keps oli kuidagi pooleks läinud ja mootoriploki küljepealt väljas käind. Pole päris kindel, mis siin juhtus, aga õnneks kõik mida meil vaja oli, oli terve. Ehk siis õlipump ja karteri põhi.

volkswagen vw t3 t25 engine jx 1.6td 1.9td aaz swap

vw t3 t25 engine strip swap 1.6td jx 1.9td aaz

Kõik sai puhastatud. Vanalt mootorilt tõstsin uuele JX õlipumba ja õlivarda toru.

vw t3 t25 engine strip swap 1.6td jx 1.9td aaz

Ja siis karteri põhi ja õli juurdevalamistoru või kuidas iganes seda kutsutakse. Genekas tuli AAZ ja jahutus lõdvikud JX mootorilt.

vw t3 t25 engine strip swap 1.6td jx 1.9td aaz

Samuti sai kasutatud ka JX mootorilt mõlemat jahutuspõlve, mis plokikaane külge läksid. Põhjuseks suuresti see, et AAZ põlved on plastikust ja vähe teiste pistikutega + JX omad on alumiiniumist ja tunduvad tiba asjalikumad. 😎

volkswagen vw t3 t25 engine jx 1.6td 1.9td aaz swap

Kuna vanal mootoril oli ülekäte suur leke, millega eelmine omanik ilmselt ka sõitis, siis terve mootor ja mootori käpad olid korraliku õlise mudakihi all. Puhastamine võttis kaua aega ja palju brake cleanerit. Ning JAH, buss sõitis oma kolme silindri ja auguga päris hästi ja ei kõlanud ka väga halvasti.

006CD9AF 10E0 498A 802B 608D8009A518 volkswagen t3 van life littlewagen E2CEEB36 2D8C 4706 83B0 4C37B2F3A96E volkswagen t3 van life littlewagen

Kahjuks siinmaal mu telefon ja arvuti (kus olid kõik piltide koopiad) ütlesid mõlemad korraga üles ja mul ei ole rohkem pilte mootori ehitusest ega tagasi bussi tõstmisest.

AGA õnneks olen ma postitanud peaaegu kõige kohta jooksvalt Instagrami Story-desse + turbo nurga muutmine ja mootori bussi tõstmine.

Ma arvan, et nende nägemiseks pead sa Instagramis olema sisse logitud, aga igatahes siin on link, mis viib sind mootori ehituse story-de juurde. KLIKI SEDA PAKSU LINKI

Kui sul on mingisuguseid küsimusi, siis anna julgelt kommentaariumis teada ja üritan vastata esimesel võimalusel.

Keretööde õudne postitus.. Varsti tulemas!

 

To-do-list ja ostunimekiri

JX to AAZ vahetuse to-do-list Kliki siia

Leave a Reply

LittleWagen

Van Life in VW T3

Language