Eesti parim RMK lõkkeplats

Triin Killing
Latest posts by Triin Killing (see all)

Me oleme päris palju Eestis ringi sõitnud ning juba teame, kuidas leida parim ööbimiskoht. Muidugi on tegemist ka veidi katseeksitus meetodiga, kuid proovime sulle edasi anda kõik kasuliku, mida oleme ise teada saanud. Millised lõkkeplatsid on parimad?

 

Untitled 3 01 volkswagen t3 van life littlewagen sunroof volkswagen t3 van life littlewagen mechanics volkswagen t3 van life littlewagen

Me dokumenteerime oma kaubiku elu Instgramis “Story Highlights”-ides @littlewagen

 

Milline on Eesti parim lõkkeplats? 

Kui me vaid teaks! 😅 Aga me teame millised RMK platsidest on meile kõige rohkem meeldinud ning millised on jätnud pigem külmaks. Kogu postituses olev sisu on subjektiivne ning põhineb meie isiklikul arvamusel. Samuti peame ära mainima, et oleme pigem leplikud looduses olijad, seega mõnele vastik olukord on meile pigem… okei. Enne kui hakkad seda postitust lugema, siis vii ennast kurssi, mis lõkkeplatsidel üldse olemas on ja kuidas neid lihtsasti üles leida – RMK lõkkeplats – kuidas leida parim?

P.S Kliki pealkirjadel, et RMK lehelt rohkem infot leida! 

1. Palojärve telkimisala ja lõkkeplats (Põlvamaa, Lõuna-Eesti)

Vau! Milline koht!

Palojärv asub Põlvamaal. Telkimialale pääsemiseks tuleb läbida paarsada meetrit lähiaastatel uuendatud kruusateed. Järvekaldal on suur parkla ning kuivkäimlad. Järveäärne ujumisala on küll väike, kuid piisavalt suur et mahutada mitu perekonda ning hunniku lapsi, kes saavad sinna loodud mänguplatsil rahulikult mängida.

Ujumisala on piiritletud ujumissillaga ning piiritletud ala puhastatakse regulaarselt. Samuti on seal olemas ka vetelpäästerõngas ning ujumiskoha tähis esmaabiandjate kutsumiseks.

Kokku on Palojärve kaldal 7 kattega lõkkekohta, parkimisplatse umbes 40-le autole ning palju marju, loodust ja pisikesi toredaid oravaid. Telke mahub palju, samuti on võimalus parkida auto mõne lõkkeplatsi vahetusse lähedusse. Puumajade lakkades on ruumi magada umbes neljal inimesel.

2. Paidra järve lõkkekoht (Võrumaa, Lõuna-Eesti)

Paidra järve ääres on kokku 4 lõkkeaset – üks katmata ja kolma kaetud. Üks kuivkäimla ning puukuur. Kui lõkkeasemed on täis, siis tegelikult mahub kahe platsi vahele kenasti ka oma laua ja tooliga aega veetma.

Ujumiskohti on järve ääres mitu, kuid ehitatud on ainult üks ujumissild.

Olime Paidra järve ääres eelmisel aastal ning saime aru, et soojade ilmadega on järv populaarne ujumiskoht kohalike elanike seas. Paljud käisid koos lastega isegi mitu korda päevas ujumas. Õnneks ei kehtinud seal tavaline eeslaslik tõredus vaid kõik olid sõbralikud ning arvestati teistega. Öösel oli olemine pigem rahulik, autosid ei liikunud ja inimesed olid vaiksed.

Küll aga tuleb ära märkida isetekkelised lõkke- ja ujumiskohad teiselpool järve, kus oli kahjuks kõva muusikat ja alkoholijoobes noormehi..

3. Tänavjärve lõkkekoht (Harjumaa, Põhja-Eesti)

Meie 100% lemmik järveke ja lõkkeplatsid! Tee Tänavjärvele ei ole loodud just nõrganärvilistele, madalatele autodele või neile, kes on alles autorooli istunud. Tee on halb ja kulgeb oma paar kilomeetrit läbi männimetsa. Õnneks on teel mitu kohta, kus saab korraks närve puhata, mustikaid süüa ja teisi autosid mööda lasta.

Ühtegi ujumissilda järvel pole, kuid selle eest on seal mitu kohta kust ujuma minna. Tänavjärve keskmine sügavus on 1.8m. Kuna vesi on madal, siis on järv väga soe ja nii lastel kui ka täiskasvanutel on võimalus järves rahulikult vedeleda ilma, et põhi kiirelt ära kaoks.

Tänavjärvel on 5 kaetud lõkkeaseme ja katusega laud-pinkidega lõkkekohta. Kuivkäimla on korralik, tavaliselt on seal ka paberit. Lõkkepuud on eraldi puukuuris, need võivad suvel otsa saada, kuid puid tuuakse pidevalt juurde.

IMG 7173 volkswagen t3 van life littlewagen

4. Leetse telkimisala (Harjumaa, Põhja-Eest)

Appi, kui ilus!! Avastasime Leetse telkimiskoha alles eelmisel aastal ja lihtsalt…Wow!

Leetse telkimisala on Paldiski lähedal ning asub mere ääres, tee sinna on küll kruusane ja kohati veidi auklik, kuid pigem lühike ja läbitav kõigi liiklusvahenditega. 5 lõkkeplatsi on üksteisest paarisaja meetri kaugusel, seal on 3 kaetud lõkkeaset ning 2 katmata lõkkeaset ning lauad ja pingid koos katusealusega. Ruumi on palju, seega mahub ühe platsi peale mitu toredat seltskonda.

Kuivkäimla on puhas ja korralik, ning seda hooldatakse kaks korda nädalas. Rand on kivine, kuid oi kui kaunis! Võimalik on nautida päikeseloojangut otse merre.

IMG 4388 volkswagen t3 van life littlewagen

IMG 4372 volkswagen t3 van life littlewagen

5. Krapi telkimisala (Pärnumaa, Lääne-Eesti)

Mina, Triin, olen Pärnakas ja ma ei olnud kuni selle suveni teadlik, kui äge koht on Krapi telkimisala! Sattusime sinna küllaltki ehku peale, googeldasime koha välja, arvasime et ju ikka mahume, kui palju inimesi ei ole ja… avastasime nii ägeda koha otse Liivi lahe kaldal.

Krapi telkimisalal on 48 lõkkekohta, mis on paigutatud piki rannajoont. Autosid on lubatud parkida kohe lõkkeplatsi lähedusse. Lõkkeplatsid on erinevad, on nii kaetud, kui ka avatud lõkkeplatse, katusealusega laudu ja ka niisama pinke. Igaüks leiab oma vastavalt soovile.

Tualetid on korralikud, kuid võibolla mitte just iga lõkkeplatsi vahetus läheduses, tuleb veidi kõndida. Sama on lõkkepuudega, kuid kel janu, sel jalad. Lõkkeplatsid on üksteisest normaalselt kaugusel, erinevad seltksonnad ükstesit ei sega. Rand on veidi kivine, kui vette minekuks on loodud ka paar vähem kivisemat kohta.

IMG 4488 volkswagen t3 van life littlewagen

6. Kaberneeme lõkkekohad (Harjumaa, Põhja-Eesti)

See on meie go-to tahaks õues süüa lõkkekoht, Tallinna lähedal. Pisikese järve kaldal on 8 kaetud lõkkeaset ning varjualusega lauad. Lõkkeplatside juurde pääseb läbi kruusatee, mis on üldiselt hooldatud ja pigem korralik. Sellel kevadel oli ka üks luigepaarike kõrkjatesse pesa teinud ning tegelesid innukalt pisikeste üleskasvatamisega.

Pisikese jalutuskäigu kaugusel on ka Kaberneeme rand, tihti on vesi jahe, aga ilus on seal nii või teisiti.

Ühel kaldapoolel on puukuur ja umbes 4 lõkkeaset, teises küljes on veel samapalju, aga rohkem hajutatult. Kuivkäimlad on korralikud, kuid ühte kuivkäimlasse olid sellel suvel pesa teinud vaablased ning kahjuks oli Rauno see, kes ukse valel hetkel lahti tõmbas ja kohe ka nõelata sai. Loodame, et praeguseks on pesa ära viidud ning tuoalett uuesti kasutuskõlblik.

Leave a Reply

LittleWagen

Van Life in VW T3

Language